Innowacyjna technologia

 

Jakie zalety mają kapturki ścierne firmy LUKAS w porównaniu z frezami?

 

Podologiczny kapturek ścierny pod wieloma względami ma lepsze właściwości i większą wydajność niż inne narzędzia do pedicure:

  • Kapturek ścierny LUKAS jest znacznie tańszy w porównaniu z frezami.
  • Kapturki ścierne LUKAS są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i stopniach ziarnistości. Dzięki temu można znaleźć rozwiązanie dopasowane dokładnie do żądanego zastosowania. Kapturek podologiczny LUKAS działa szybciej i precyzyjniej.
  • Nie ma potrzeby poświęcania czasu na kłopotliwe i długotrwałe czyszczenie jako, że kapturki ścierne są produktami jednorazowymi.
  • Dzięki temu, że kapturki ścierne są produktami jednorazowymi są produktem dużo bardziej higienicznym. Eliminujemy ryzyko przenoszenia zarazków czy też chorób z jednego na drugiego pacjenta.
  • Stosowanie kapturka ściernego eliminuje ryzyko skaleczeń.
  • Dzięki zastosowaniu technologii zmiany koloru w kapturkach SK THERMO, diabetycy podczas zabiegu czują się całkowicie bezpiecznie. Dzięki tej technologii możliwe jest bezproblemowe i bezurazowe leczenie u osób z obniżonym progiem odczuwania bólu.

Wyjątkowo delikatna ochrona z technologią zmiany koloru.

 

W pełni bezpieczna, medyczna pielęgnacja stóp.

Termometr

Jako innowacyjny, globalny producent, LUKAS w swoich kapturkach ściernych stawia na efekt termiczny. Opatentowany system zmiany koloru zapewnia wczesną sygnalizację niebezpieczeństwa przegrzania skóry. Zarówno pacjenci, jak i podolodzy zyskują większe bezpieczeństwo i pewność podczas zabiegów podologicznych i pielęgnacyjnych.

 

Dwustopniowa technologia zmiany koloru ostrzega przed grożącym przegrzaniem skóry. Podolog może natychmiast zareagować, zmniejszając docisk, opracowując inne miejsce lub przerywając pracę. Zamiast mrowienia i bólu pacjent cieszy się komfortowym zabiegiem. Niebezpieczeństwo uszkodzenia skóry wskutek przegrzania jest niemal całkowicie wyeliminowane.

 

Z tego postępu technologicznego w dziedzinie medycznej pielęgnacji stóp szczególnie ucieszą się osoby chorujące na cukrzycę. Właśnie oni mają często ograniczone odczuwanie temperatury i bólu na stopach (neuropatia). Przy korzystaniu z normalnych kapturków występujących na rynku, istnieje ryzyko, że zarówno podolog, jak i pacjent mogą nie zauważyć w porę zbyt wysokiej temperatury podczas pracy, a tym samym doprowadzić do przegrzania skóry. Dodatkową, niekorzystną okolicznością w przypadku cukrzyków są problemy z gojeniem się ran. Tradycyjne instrumenty, takie jak frezy lub skalpele oznaczają zawsze niebezpieczeństwo oparzenia lub skaleczenia skutkujące w przypadku cukrzyków wyżej wymienionymi problemami. Nowoczesne kapturki ścierne THERMO zmniejszają te zagrożenia do minimum.

 

Podologiczne kapturki ścierne.

 

Higieniczna ochrona dzięki technice samooczyszczania.

 

Delikatna, a jednocześnie efektywna pielęgnacja podoligiczna i medyczna stóp.

 

Dzięki bardzo nowoczesnej technologii pomarańczowy kapturek ścierny LUKAS-PODO jest znacznie efektywniejszy niż porównywalne kapturki obecne na rynku. W wyniku tego usuwanie zrogowaciałego naskórka odbywa się zdecydowanie szybciej i delikatniej, a skóra pozostaje gładka.

 

Podczas pracy z użyciem kapturka SK PODO wystarczy delikatny nacisk. Oczyszczane miejsce skóry jest narażone na mniejsze zmęczenie. Dzięki temu zabieg pedicure jest przyjemniejszy dla klienta. Efekt samooczyszczania zapewnia, że na powierzchni kapturka nie osadzają się praktycznie żadne resztki skóry. Bez skomplikowanej i czasochłonnej wymiany można usuwać nawet duże ilości zrogowaciałego naskórka. UWAGA: zgodność kapturka ściernego z wymaganiami dyrektywy 93/42/EWG jest zachowana tylko wówczas, gdy są one używane z nośnikiem zgodnym tą dyrektywą.

 

 

Inne zalety:

 

Łatwiejsze i szybsze leczenie - zastosowane ziarno w trzech stopniach ziarnistości jest znacznie efektywniejsze niż w przypadku używania innych narzędzi.

 

Delikatniejszy w stosowaniu - użycie kapturka ściernego wymaga znacznie delikatniejszego nacisku na oczyszczane miejsce. Dzięki temu praca jest mniej męcząca dla podologa i przyjemniejsza dla pacjenta.

 

Efekt samooczyszczania - zapobiega uciążliwemu i niehigienicznemu zatykaniu powierzchni kapturka ściernego usuwanym naskórkiem.

 

Zastosowanie kapturków ściernych u pacjentów z cukrzycą.

 

Wysokiej jakośći narzędzia firmy LUKAS dla profesjonalnej pielęgnacji stóp.

 

Odpowiedni dobór narzędzi do pedicure jest szczególnie ważny w przypadku pacjentów chorych na cukrzycę, neuropatię czy też u osób starszych z cienką skórą. Kapturki ścierne powinne działać efektywnie, ale też delikatnie. Poza tym powinne eliminować ryzyko zranienia stóp.

Kapturki ścierne SK PODO i SK THERMO oraz nośniki do kapturków GT PODO firmy LUKAS spełniają te wysokie wymagania.

 

Wszystko co jest potrzebne do delikatnej pielęgnacji skóry przy zabiegu pedicure.

 

Produkty LUKAS są optymalnie dopasowane do każdego rodzaju skóry stóp. Gruboziarniste kapturki o dużej średnicy (13 - 16 mm) służą do usuwania warstw najbardziej zrogowaciałej skóry. Średnioziarniste kapturki najlepiej nadają się do usuwania warstw skóry o średniej i małej grubości. Najmniejsze średnice kapturków przeznaczone są do palców, czubków palców i trudno dostępnych miejsc.

Podczas pracy z użyciem kapturków ściernych PODO wymagany jest znacznie mniejszy nacisk na skórę, aniżeli w przypadku innych dostępnych na rynku. Nowatorski kapturek ścierny SK THERMO jest idealnym rozwiązaniem problemu tarcia skutkującego wytwarzaniem nadmiernego ciepła. Zmiana koloru w porę sygnalizuje za wysoką temperaturę. Dodatkowo nośnik GT PODO odprowadza część ciepła dzięki czemu zabieg pedicure jest znacznie przyjemniejszy zwłaszcza dla pacjentów chorujących na cukrzycę. Informacja o temperaturze zapobiega niepożądanemu przegrzewaniu nerwów stopy w przypadku bardzo wrażliwych pacjentów.

 

Zabiegi pedicure dla pacjentów chorych na cukrzycę przy zastosowaniu produktów firmy LUKAS.

 

Wyzwaniem w dziedzinie podologii jest tzw. stopa cukrzycowa. Osoby cierpiące na cukrzycę często doznają uszkodzeń naczyń krwionośnych i nerwów stóp. Skutkiem tego są problemy z ukrwieniem i czuciem. Pogorszone ukrwienie przyczynia się do spowalniania  gojenia się ran. Istnieje wiele wariantów zespołu stopy cukrzycowej. Obejmują one zakres od drobnych ran poprzez grzybicę, aż po obumieranie partii tkanek, co w skrajnych przypadkach skutkuje amputacją.

 

Typowe problemy ze stopami u cukrzyków w praktyce.

 

Z powodu ograniczonej zdolności odczuwania, cukrzycy często nie czują drobnych urazów. Są to zwłaszcza urazy na podeszwie lub między palcami. Skutkiem tego mogą być nieodwracalne uszkodzenia, a nawet utrata palców lub całej stopy.

Podologia oraz odpowiednia pielęgnacja mogą wyeliminować tego typu problemu, ale należy pamiętać, aby zabiegi konsultować z lekarzem.

 

Dlaczego medycznY pedicure cukrzyków musi odbywać się ze szczególną delikatnością?

 

Cukrzycy wymagają szczególnie uważnej i kompleksowej pielęgnacji podologicznej. Zakłócenia czucia na podłożu nerwowym w stopie cukrzycowej mogą przejawiać się zarówno osłabieniem odczuwania bodźców, jak i obniżeniem czułości na bodźce. Każdy podolog zdobywa wiedzę w zakresie powstawania i znaczenia zespołu stopy cukrzycowej w ramach odpowiednich kursów. Dzięki temu kompleksowa medyczna pielęgnacja podologiczna jest prowadzona precyzyjnie, skutecznie i delikatnie. Równie ważny jest odpowiedni dobór narzędzi. Produkty firmy LUKAS do medycznej pielęgnacji podologicznej spełniają najwyższe wymagania i są dostępne w różnych wariantach dopasowanych do różnych problemów.